Spis treści
Czujniki montowane w mieszkaniach powinny być inwestycjami priorytetowymi dla wszystkich inwestorów. Firma ALEX gwarantuje wszelkie niezbędne prace instalatorskie, a także pomoc w wyborze najbardziej nowoczesnych urządzeń zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa w małych i dużych budynkach. Klienci mają dostęp do zespołu wykwalifikowanych specjalistów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i długim doświadczeniem zawodowym. To pozwala bardzo szybko i w odpowiednich miejscach zamontować czujniki dymu i czadu, które są aktualnie integralną częścią zabezpieczeń firmowych i domowych.
Czujniki kluczowe dla bezpieczeństwa budynku i domowników
Doświadczeni instalatorzy zawsze dokładnie wyjaśnią, w jaki sposób działają takie urządzenia i po co się je montuje. Aktualnie coraz większa ilość domowników instaluje takie nowoczesne urządzenia, które są również w pełni zautomatyzowane. Instalator może je zamontować nawet w kawalerce. Są one w stanie wykryć nawet bardzo małą ilość dymu, która na przykład może się unosić w popsutej instalacji elektrycznej albo chociażby z nieprawidłowo działającej kuchenki. Czujnik da znać o sobie użytkownikowi, gdy pojawi się dym ze spalonego czajnika albo palącej się patelni. Bardzo ważne jednak jest właściwe zamontowanie takich urządzeń.
Nowatorski czujnik Smoke Sensor FIBARO
Samodzielny montaż takich urządzeń nigdy nie jest zalecany, ponieważ prace instalatorskie muszą być wykonane starannie. Specjaliści z firmy ALEX no co dzień instalują takie urządzenia i wiedzą, gdzie znaleźć dla nich najbardziej optymalne miejsce. Szczególnie jednak właśnie zalecane są czujniki Smoke Sensor FIBARO. Wykazują się one bardzo wysokim stopniem funkcjonalności pomimo niedużych rozmiarów. Użytkownik otrzymuje, bowiem do dyspozycji:
- czujnik dymu
- termometr
- alarm dźwiękowy
- światło ostrzegawcze
Te inteligentne technologie będą więc nie tylko wykrywać dym, ale zaalarmują mieszkańców również wtedy, gdy temperatura otoczenia niepokojąco wzrośnie. Użytkownik ostrzegany jest wówczas nie tylko przez światła ostrzegawcze, ale także alarm dźwiękowy. To jednak nie wszystko, ponieważ możemy być zaalarmowani nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Możliwe jest to poprzez przesyłanie powiadomień na telefon. Urządzenia są w pełni zintegrowane z systemami zainstalowanymi na smartfonach. Podczas wykrycia zagrożenia przez czujnik dymu uruchomi się tak zwana scena alarmowa, a konsumenci otrzymują odpowiednią informację na urządzenie przenośne. Dzięki temu zawsze można trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, czy w domu nie występuje jakieś zagrożenie.
Gdzie zwykle montuje się czujnik dymu?
Instalatorzy, wybierając najbardziej w magiczne miejsca, najczęściej montują czujniki dymu w kotłowni oraz tam, gdzie zwykle będą przebywać domownicy. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo szybszego wykrycia zagrożenia i zduszenia groźnej sytuacji w zarodku.
System odpowie na pytania użytkownika
Smoke Sensor FIBARO przy integracji z systemem to także możliwość zarządzania głosowego. W ten sposób kontrolujemy urządzenie poprzez zadawanie pytań i wydawanie poleceń. Można zapytać system o temperaturę w konkretnym pomieszczeniu. System informuje o ilości stopni Celsjusza i pyta, czy należy podjąć jakieś działanie.
Niewidoczne zagrożenie eliminowane przez czujniki czadu
Specjaliści z firmy ALEX dopasowują również indywidualnie do potrzeb klientów urządzenia chroniące przed zaczadzeniem. Podobnie jak w przypadku czynników dymu te technologie spotykane są w coraz większej ilości domów, ponieważ coraz większa ilość konsumentów ma świadomość szczególnie groźnego zagrożenia. Jest ono, jak wiemy niewidoczne, ale także niewyczuwalne. Czadu nie można ani zobaczyć, ale także nie wyczujemy żadnej woni. Zagrożenie jednak jest śmiertelne. Dlatego instalatorzy rekomendują czujnik czadu CO Sensor FIBARO należący do grupy urządzeń inteligentnych. Gdy wykorzystujemy różne systemy i urządzenia smart od firmy FIBARO, to ten czujnik będzie idealnym uzupełnieniem. Czujnik jest certyfikowany i charakteryzuje się bardzo dużą precyzją pomiaru.
Czujnik, który wyczuje minimalną ilość tlenku węgla
Nawet nieznaczne podwyższenie ilości tlenku węgla w pomieszczeniach może na dłuższą metę skutkować gorszym samopoczuciem. Takie nawet bardzo małe podwyższenie parametrów od razu będzie wykryte przez czujnik. Dodatkową zaletą tej technologii jest to, że historia pomiarów zapisywana będzie w pamięci systemu. Poza tym technologia ta oferuje bardzo proste oznaczenia, dzięki któremu użytkownik w każdym momencie jest w stanie ocenić zagrożenie. Oznaczenia takie to: “bezpieczne” – tlenek węgla nie został wykryty; “umiarkowane” – poziom CO może się odbić na samopoczuciu, dlatego należy przewietrzyć pomieszczenia i zapewnić właściwą wentylację; “alarm CO” – to oznaczenie informuje o zagrożeniu życia. Wówczas należy niezwłocznie opuścić pomieszczenie i wezwać pomoc. Z kolei ilość montowanych czujników zawsze powinna być dobierana indywidualnie przez instalatorów. Powinny być zamontowane w pobliżu urządzeń stanowiących potencjalne źródło wydobywania się czadu. Urządzenia, które powinniśmy więc szczególnie monitorować to:
- kominek
- piec
- bojler
- agregat
- kuchenka
Zastosowanie się do zaleceń instalatorów z firmy ALEX i korzystanie zlecanych przez nich czujników to gwarancja bezpiecznego i wieloletniego użytkowania.